„Dwie Dorotki” to kolejne zajęcia w oddziale GRANATOWYM w ramach programu „Ciche dzieci”. Celem zajęć było rozwijanie koncentracji, odróżnianie zachowań pozytywnych i negatywnych, wzmacnianie postaw prospołecznych oraz pracy zespołowej, rozwijanie koncentracji wzrokowo-ruchowej. Dzieci rozpoznawały i nazywały emocje oraz poznały sposoby radzenia sobie z nimi.

1. Wysłuchanie opowiadania J. Porazińskiej „Dwie Dorotki”. Oglądanie ilustracji do opowiadania. Wykorzystanie platformy youtube oraz projektora multimedialnego.

2. Rozmowa z dziećmi na temat opowiadania, zwrócenie uwagi na pozytywne zachowania bohaterów oraz towarzyszące im emocje.

3. Rozpoznawanie emocji innych osób, wykorzystanie gier online.

4. Poznanie sposobów radzenia sobie z emocjami. Wykorzystanie własnoręcznie przygotowanej gry.

5. Zabawy ruchowe nawiązujące do treści opowiadania:

„Idziemy do chatki” (pokonywanie przeszkód)

„Karmimy zwierzaki” (rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej)

„Sprzątamy izdebkę” (rozwijanie współpracy i integracji w grupie)

„DWIE DOROTKI” zajęcia dydaktyczne w oddziale GRANATOWYM z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych