Dzięki porozumieniu, jakie Rada Rodziców naszego Przedszkola zawarła z Instytutem Inicjatyw Pozarządowych, który posiada status OPP (Organizacji Pożytku Publicznego), od teraz jest możliwość przekazywania 1,5% podatku na działalność Rady!

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich Rodziców do dokonania takiego odpisu, a także do poproszenia o to rodziny i znajomych – środki przekazać może każdy podatnik PIT, nie tylko rodzic dziecka z naszego przedszkola. To nic nie kosztuje – 1,5% jest odliczany automatycznie od kwoty należnego podatku, nie trzeba nic dopłacać. Liczymy, że dodatkowe środki pozwolą znacząco zwiększyć budżet Rady Rodziców, a tym samym sfinansować jeszcze więcej dodatkowych atrakcji dla naszych dzieci!

– Kto może przekazać 1,5%?

Każda osoba fizyczna płacąca podatek PIT (pracujący, emeryci i renciści), w tym również ci, którzy płacą ryczałt od przychodów ewidencjonowanych lub prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą opodatkowaną liniową stawką podatku

– Jak przekazać 1,5%?

W odpowiednie pola znajujące się na końcu formularza podatkowego (sekcja L w PIT-37, sekcja S w PIT-36 i PIT-28, sekcja M w PIT-36S i PIT-36LS, sekcja P w PIT-36L i PIT-28S) należy wpisać numer KRS OPP: 0000245554 oraz koniecznie Cel szczegółowy: PRZEDSZKOLE 96 WARSZAWA

Emeryci i renciści, którzy nie muszą sami składać zeznania podatkowego (bo robi to za nich organ rentowy) aby przekazać 1,5% muszą złożyć (poprzez system e-PIT lub papierowo) formularz PIT-OP, który służy tylko do tego celu (numer KRS i cel szczegółowy należy wtedy wpisać  w pola sekcji C tego formularza)