To była „podróż po Polsce” łącząca przyjemne z pożytecznym. Grupa Niebieska przemierzyła Polskę od gór aż po morze. Dzieci zdobywały wiedzę o naszym kraju „w ruchu”. Doświadczyły m. in. wspinaczki w Tatrach, pływania kajakiem, łowienia ryb oraz morskich fal. Poznały wybrane krainy geograficzne oraz charakterystyczne miejsca na mapie naszego kraju. Ponadto uczyły się szacunku do ojczyzny i symboli narodowych.

A oto aktywności dzieci podczas zajęć:

1. Zabawa ruchowa połączona ze śpiewem piosenki „Biało-czerwone” .

2. „Symbole narodowe” – praca w zespołach. Układanie puzzli przedstawiających symbole narodowe. Rozmowa na temat ich znaczenia i poszanowania.

3. „Wspinaczka w Tatrach” – przypomnienie i utrwalenie nazw gór w Polsce, wskazanie na mapie Polski usytuowania Tatr.

4. „Jaskinia w górach” – rozpoznajemy literki.

5. „Spływ Wisłą” – utrwalenie nazwy najdłuższej polskiej rzeki, prześledzenie nurtu Wisły na mapie Polski. Pływanie kajakiem po Wiśle.

6. „Metro w Warszawie” – utrwalenie wiedzy na temat stolicy Polski. Wskazywanie Warszawy na mapie Polski. Rozmowa na temat jedynego w Polsce systemu kolei
podziemnej.

7. „Łowimy ryby nad mazurskimi jeziorami” – wskazanie na mapie Polski Pojezierza Mazurskiego. Szukanie różnic między jeziorem a morzem. Łowienie rybek,
rozpoznawanie liter.

8. „11 listopada” – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – uroczyste odśpiewanie hymnu.

„OD TATR AŻ PO BAŁTYK ” zajęcia patriotyczne w oddziale NIEBIESKIM