W roku szkolnym 2021/2022 realizujemy w przedszkolu program edukacyjny „WIĘCEJ WIEM MNIEJ CHORUJĘ” pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej m. st. Warszawy. Program ten jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Cel główny programu:

Zmniejszenie zapadalności na choroby zakaźne poprzez zmianę nawyków higienicznych oraz docenienie roli i wykonywanie szczepień ochronnych.

Cele szczegółowe programu:

Zwiększenie wiedzy na temat chorób związanych z nieprzestrzeganiem higieny, Wykształcenie i utrwalenie nawyków higienicznych wśród dzieci w miejscach zagrożeń m.in.: toaleta, kuchnia, zabawa ze zwierzętami, obcowanie z rówieśnikami, nowe strefy klimatyczne.

Zwiększenie wrażliwości dzieci na zachowania higieniczne w czasie swojej choroby i choroby innych, Zwiększenie umiejętności rozpoznawania dróg zakażeń i utrwalanie nawyków higienicznych.

Poszczególne zajęcia dostosowane są do rozwoju poznawczego dzieci oraz ich potrzeb.

Program edukacyjny „WIĘCEJ WIEM MNIEJ CHORUJĘ”