Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych rozpoczęła się 7 marca br. o godz. 13:00 i prowadzona jest za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji dostępnego pod adresem:

Rodzice/prawni opiekunowie, aby wziąć udział w postępowaniu rekrutacyjnym, korzystają z zakładki „zarejestruj się” gdzie logują się wprowadzając:

• numer PESEL kandydata, imię i nazwisko dziecka,

Rejestracja wniosków w systemie potrwa do 22 marca do godz. 20.00. Po tym terminie nie będzie możliwe wprowadzenie nowych wniosków.

Złożenie wniosków o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego (wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym) potrwa do 23 marca do godz. 16.00.
Wniosek podpisany profilem zaufanym i dokumenty/oświadczenia potwierdzające kryteria rodzice przekazują za pośrednictwem elektronicznego systemu rekrutacji.

Wersję papierową wniosku wraz z załącznikami składają w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru.

Przed wypełnieniem wniosku prosimy o zapoznanie się z zasadami, kryteriami oraz harmonogramem rekrutacji pod adresem:

W Przedszkolu nr 96 w Warszawie :

1. W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci urodzone w latach 2018-2020
  2. Wnioski o przyjęcie do przedszkola składane w wersji papierowej przyjmowane będą TYLKO w poniedziałki, środy, piątki w godz. 12.00-15.00.
  3. Rekrutację prowadzi komisja powołana przez dyrektora przedszkola
  4. Przydział do poszczególnych oddziałów odbywa się po zakończeniu rekrutacji.
  5. Rodzice dzieci mieszkających poza Warszawą mogą ubiegać się o przyjęcie do przedszkola w rekrutacji uzupełniającej.
  6. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy przedszkola: przedszkole_96@interia.pl
  7. Prosimy o zapoznanie się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania na stronie internetowej placówki: https://przedszkole96.schoolpage.pl/najczesciej-zadawane-pytania-dotyczace-rekrutacji-do-przedszkoli-oddzialow-przedszkolnych-w-szkolach-podstawowych-na-rok-szkolny-2023-2024/

O NAS

Przedszkole nr 96 znajduje się w pięknie położonej, cichej, pełnej zieleni części Żoliborza.

Usytuowanie pozwala na szybkie dotarcie do przedszkola z innych dzielnic Warszawy. Stacja metra znajduje się w bliskiej odległości

To wspaniały obiekt siedmiooddziałowy , który oferuje dzieciom przestronne, jasne, bezpieczne sale dydaktyczne , wyposażone w sprzęty dostosowane do wieku, potrzeb i możliwości dzieci oraz dwie sale terapeutyczne . Dwie sale dydaktyczne wyposażone są w tablice multimedialne, w jednej znajduje się dywan interaktywny do użytku wszystkich przedszkolaków.

Posiłki dla dzieci, przygotowywane są w przedszkolnej kuchni pod okiem specjalisty – technologa żywienia.

Warunki lokalowe i wyposażenie umożliwiają realizowanie przyjętych programów  i projektów, sprzyjają zabawie, doświadczaniu, rozwijaniu umiejętności i wypoczynkowi dzieci.

Dzieci mają możliwość codziennego korzystania z ogrodu przedszkolnego, podzielonego na trzy place zabaw. Integralną część ogrodu stanowią alejki trawiaste, kwietniki z zielenią niską oraz zieleń wysoka.

Posiadamy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną oraz właściwie przygotowany zespół administracyjno – obsługowy.

Nauczycielki wykorzystują w swojej pracy różne metody,  między innymi: pedagogikę zabawy, muzykoterapię, dramę, bajkoterapię, metodę projektu, metodę dobrego startu M. Bogdanowicz, gimnastykę twórczą K. Orffa i R. Labana, metodę ruchu rozwijającego W. Sherborne. Realizowany przez nas system wychowawczy i działania edukacyjne sprzyjają wyzwalaniu aktywności własnej dzieci, rozwijają ich zainteresowania, wzmacniają poczucie bezpieczeństwa i odpowiedzialności oraz służą osiąganiu gotowości szkolnej. W naszym Przedszkolu prowadzimy zajęcia, opierając się na Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017  http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170000356/O/D20170356.pdf)

Indywidualizacja działań jest podstawą w pracy pedagogicznej. Każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego traktowania.

Dzieci mogą uczestniczyć w organizowanych w przedszkolu zajęciach dodatkowych – rytmice, gimnastyce. W podstawie programowej wychowania przedszkolnego, przewidziany jest język angielski.

Uczestniczymy w wielu Projektach Edukacyjnych i Konkursach.

Wspomaganie rozwoju i edukacji odbywa się też poprzez uroczystości i występy na których dzieci prezentują swoje umiejętności.

W kalendarzu przedszkolnym są to: pasowanie na przedszkolaka, spotkania świąteczne, dzień babci i dziadka, dzień mamy i taty, pożegnanie starszaków,.

Współpracujemy z wieloma przedszkolami i szkołami, Biblioteką Publiczną, Strażą Miejską, Policją, Szkołą Główną Służby Pożarniczej, Uczelniami, Fundacjami , firmą gier planszowych Granna, z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Centrum Pomocy Rodzinie, Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej.

W przedszkolu organizowane są pikniki w ogrodzie.

REKRUTACJA 2023/2024