Aby ułatwić Państwu kompletowanie wyprawki dla dziecka, przygotowaliśmy praktyczną listę rzeczy, które będą potrzebne od pierwszego dnia. Przypominamy, że wszystkie rzeczy składające się na wyprawkę przedszkolną powinny być podpisane

• Podpisany śpiworek i piżamkę.(dotyczy dzieci 3 letnich)
  • Podpisane kapcie oraz ubrania na zmianę – po dwie lub trzy pary każdej części garderoby. Ubrania przynosimy do sali, nie zostawiamy w szatni. Nowe rzeczy są przez dzieci nierozpoznawalne – zdarzają się identyczne kapcie lub ubrania i podpisanie ich jest niesłychanie ważne. Spodnie na szelki i guziki przy mankietach bluzek nie są dobre dla dzieci (trudności z samodzielnym zapinaniem), a kurtki powinny mieć zawieszki.
  • Ubiór dziecka w Przedszkolu powinien być wygodny, żeby pozwalał na swobodę podczas zabaw i zajęć. Odzież nie może krępować ruchów
  • Warto pamiętać o tym ,że w przedszkolu dzieci bawią się bardzo intensywnie i ubrania mogą się pobrudzić
  • Uśmiechnięte buźki i dobry nastrój. 🙂
  • Prosimy aby koniecznie pierwszego dnia zostało dostarczone do placówki uzupełnione oświadczenie o odbieraniu dziecka z przedszkola (przy odbiorze dziecka z przedszkola muszą mieć Państwo oraz osoby upoważnione dowód tożsamości, który należy okazać na prośbę nauczyciela).

Każdego też poprosimy o przyniesienie paczek chusteczek higienicznych, chusteczek nawilżanych i ryzy papieru.

Prosimy najpóźniej do godz. 9:00 informować o spóźnieniach (telefon – stoimy w korku, idziemy do lekarza) lub nieobecności dziecka ( mail -dziecko jest chore –ospa, różyczka, świnka, przeziębienie).

Wyprawka przedszkolaka